Haber

Faulkner’ın Kuzeninden Oscar Wilde Hakkında Şarkı

John Murry, şu anda İrlanda’da yaşayan ve ölüm, uyuşturucu, melankoli ve umutsuzluk hakkında şarkılar söyleyen birisi olarak bilinse de esasında kendisi ünlü yazar William Faulkner ile akraba bulunuyor. Murry ayrıca Oscar Wilde hakkında şarkısı ile dikkatleri de üzerine çekti.

Faulkner’ın Huysuz Akrabası

Murry temelde Faulkner ile kan bağı ile değil evlat edinme ile akrabalık taşıyor. Murry doğmadan önce vefat eden Faulkner ile bağı yazarın ilk kuzeninin evlatlığı olması ile kuruluyor. Ama çocukken sürekli olarak Faulkner’ın hayatından kesitleri duyarak büyüdüğünü belirten Murry bu yüzden Faulkner’ın tüm eserlerini çok küçük yaşlarda okumuş. Hatta Faulkner hakkında özel aile arşivinden elde ettiği belgeler ile çeşitli paneller de düzenlemiş.

Murry belki çok erken yaşlarda Faulkner okuduğundan olacak günümüzde depresif, melankolik ve huzursuz müzikler yapıyor. Üçüncü albümü olan The Stars are God’s Bullet Holes 25 Haziran’da çıkacak ve Murry müzik severler ile tekrar buluşacak.

Albümün en dikkat çekici parçası ise Oscar Wilde hakkında yazılmış olan şarkı;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.