Rusya’da Türkçe kitapların okuma oranı artıyor

Sıradaki içerik:

Rusya’da Türkçe kitapların okuma oranı artıyor

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Game of Thrones yazarı Martin “gerçekten” çalıştığını söyledi

07 Kasım 2023 08:39
George R.R. Martin adını duyduğumuzda aklımıza hemen "Buz ve Ateşin Şarkısı" serisi ve fenomen dizi "Game of Thrones" geliyor. Ancak hayranları için bu serinin yeni kitabı olan "Kış Rüzgarları"nın bir türlü yayımlanamaması, büyük bir hayal kırıklığına neden olmuştu.

75 yaşındaki yazar, uzun yıllardır süren bekleyişe son vermek ve hayranlarına moral vermek amacıyla Twitter üzerinden ilginç bir mesaj paylaştı.

1996 yılında ilk kitabı yayımlanan ve serinin 7 kitabından sadece 5’ini tamamlayan George R.R. Martin, “Kış Rüzgarları” adlı kitabı 2011 yılından bu yana merakla bekleniyordu. Ancak kitabın bir türlü yayımlanamaması, hem kitap okuyucularını hem de “Game of Thrones” dizisi hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Martin’in bu gecikmeye dair nedenleri ve süreç hakkında yeterince açıklama yapmaması da eleştirilere neden olmuştu.

Yazarın paylaştığı Twitter gönderisi, hayranlarına eğlenceli bir gözlem sunuyor. İlk fotoğrafta uzaylıların yanında duran George R.R. Martin’in, “Herkesin bütün gün yaptığını düşündüğü şey” yazılı bir notla resmedildiği görülüyor. İkinci fotoğraf ise yazarın bilgisayarının başında notlar aldığı bir anı yakalıyor ve “Aslında ne yapıyorum…” yazısıyla tamamlanıyor.

George R.R. Martin’in bu espri dolu paylaşımı, hem kendi çalışma sürecine bir gönderme hem de sabırla yeni kitabını bekleyen hayranlarına moral verme amacı taşıyor. Kitap dünyasının en uzun süre beklenen eserlerinden biri olan “Kış Rüzgarları”nın yayımlanma tarihi hala net değil, ancak yazarın bu mizahi yaklaşımı bekleyişe bir nebze de olsa eğlenceli bir katkı sağlıyor. George R.R. Martin’in bu paylaşımı, kendisiyle dalga geçen birçok okurun yüzünü biraz olsun güldürecek gibi görünüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.