Kültür

Godzilla x Kong: The New Empire gişenin yeni lideri!

Devasa açılışıyla tüm gişe beklentilerini aşan "Godzilla x Kong: The New Empire" (Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk) filmi, yönetmen Adam Wingard'ın imzasını taşıyor.

Üç günlük açılışında dünya çapında 194 milyon dolar hasılat elde eden film, “Dune: Part Two”nun 178 milyon dolarlık açılış hasılatını geride bırakarak yılın en büyük küresel açılış hafta sonuna imza attı.

Amerika gişesinde 80 milyon dolarlık bir açılış hasılatı elde eden film, “Dune: Part Two”nun 81.4 milyon dolarlık açılış hasılatına biraz geriden gelerek ilk sırayı almayı başardı.

Dünya çapındaki hasılatın önemli bir bölümünü oluşturan Çin, toplam kazancın 44 milyon dolarından sorumlu oldu. 135 milyon dolara mal olan devasa yapımın başarısında Meksika ve Hindistan gibi ülkelerin de katkısı büyük oldu.

İkinci haftasını geçiren “Ghostbusters: Frozen Empire” (Hayalet Avcıları: Ürperti), 16 milyon dolarlık hasılatıyla ABD gişesinde ikinci sıraya geriledi. Üçüncü sırayı ise 11 milyon dolarlık hasılatıyla “Dune: Part Two” aldı.

Sevilen animasyon serisinin devam filmi “Kung Fu Panda 4”, 10 milyon dolarlık hasılatıyla dördüncü sıraya yerleşti. ABD Box Office listesinin ilk beşini tamamlayan film ise 3.3 milyon dolarlık hasılatıyla Sydney Sweeney’in başrolünde olduğu korku filmi “Immaculate” oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.