Haber

Harry Potter’ın ilk baskısı 45 bin sterline satıldı!

Dünyaca ünlü yazar J.K. Rowling'in yaratıcısı olduğu Harry Potter serisinin ilk kitabı olan "Harry Potter ve Felsefe Taşı"nın nadir bir ilk baskısı, İskoçya'nın başkenti Edinburgh'ta gerçekleştirilen bir açık artırmada rekor bir fiyata satıldı.

Yalnızca 500 kopyası bulunan bu nadir kitap, tam 1 milyon 873 bin TL’lik bir fiyatla yeni bir sahibini buldu.

1997 yılında basılan ve satışa sunulan kitap, başlangıçta yayıncıları tarafından kitabın ilgi görmeme endişesiyle sadece 500 kopya olarak üretilmişti. Ancak yirmi yıl sonra, yüksek bir fiyata alıcı bulan kitap, aralarında yazım hatalarının da bulunduğu detaylarıyla dikkat çekti.

Müzayedede, kitabın nadirlik ve mükemmel durumu nedeniyle büyük ilgi gördüğünü belirten uzmanlar, Harry Potter koleksiyonerleri için bu kitabın gerçek bir mücevher olduğunu ifade etti. Ayrıca, kitabın satışı sonrasında modern ilk baskıların piyasadaki gücünü bir kez daha gösteren bu sonucun memnuniyet verici olduğunu vurguladılar.

Harry Potter hayranları ve kitap koleksiyoncuları için bir hazine niteliği taşıyan bu nadir eser, edebiyat dünyasının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu. Harry Potter’ın ilk baskısı, koleksiyonerlerin ve edebiyat tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.