Kültür

İki Fransız yönetmen tacizden göz altına alındı

Fransa'nın ünlü film yönetmenleri Benoit Jacquot ve Jacques Doillon, oyuncu Judith Godrèche tarafından cinsel istismar ve saldırıyla suçlanarak gözaltına alındı.

Fransa’da ünlü film yönetmenleri Benoit Jacquot ve Jacques Doillon, oyuncu Judith Godrèche tarafından cinsel saldırı ve istismarla suçlanarak gözaltına alındı. Godrèche, geçen şubatta yaptığı konuşmada sessizlik yemini bozarak reşit olmadığı dönemde iki yönetmenin cinsel saldırısına uğradığını açıklamıştı. Konuşması büyük yankı uyandırmış ve dikkat çekmişti.

İddialara göre, Judith Godrèche, 14 yaşındayken kendisine cinsel saldırı ve istismarda bulundukları gerekçesiyle Jacquot ve Doillon’u şikayet etmişti. Godrèche’nin suçlamaları yargıya taşınmış ve Fransız savcı konuyu soruşturma altına almıştı.

Suçlamaları reddeden yönetmenler, avukatları aracılığıyla gözaltı kararını kınadılar. Her iki yönetmen de suçsuz olduklarını iddia ettiler.

Davaya yakın kaynaklara göre, soruşturma devam ediyor ve her iki tarafın da mahkemede savunma haklarına sahip olacakları belirtiliyor.

Oyuncu Judith Godrèche’nin cesur açıklamaları, Fransız film endüstrisindeki cinsel istismar ve şiddet konularına dikkat çekmiş ve ses getirmiştir. Bu olay, sektördeki güçlü erkeklerin istismarlarına karşı bir uyarı niteliği taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.