Kültür

Indiana Jones’un son filmi gişede çakıldı!

Yıldız oyuncular Harrison Ford, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, John Rhys-Davies ve Toby Jones'un başrollerinde yer aldığı yeni Indiana Jones filmi "Indiana Jones ve Kader Kadranı", gişede beklenen başarıyı elde edemedi.

Forbes’in aktardığına göre, filmin bütçesi 387,2 milyon dolar olarak belirlenmişti ancak yapımcı şirket Disney, bilet gelirlerinden 134,2 milyon dolar daha fazla para harcadı.

Dünya genelinde ise film, gişede 384 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Disney, bu gelirin yaklaşık yarısı olan 192 milyon doları aldı.

James Mangold’un yönetmenliğini üstlendiği filmin idari yapımcıları arasında ise sinema dünyasının usta isimleri Steven Spielberg ve George Lucas bulunuyor.

“Indiana Jones ve Kader Kadranı”, serinin hayranları tarafından heyecanla bekleniyordu ancak gişe başarısının beklenenden düşük olması, yapımcı şirket Disney’i mali açıdan olumsuz etkilediği görülüyor.

Filmin düşük gişe performansı, eleştirmenlerin ve izleyicilerin film hakkındaki görüşlerini de etkiledi. Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, Disney’in gelecekteki projeleri ve serinin devamıyla ilgili nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu olmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu