Ukrayna işgalini eleştiren iki Rus yazara yasaklama kararı

Sıradaki içerik:

Ukrayna işgalini eleştiren iki Rus yazara yasaklama kararı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İneğini sattı, parasıyla kitap aldı

21 Aralık 2023 14:18
Diyarbakır'da, 4 yıl aradan sonra düzenlenen 10. Kitap Fuarı, Mezopotamya Kongre ve Sergi Merkezi'nde başladı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Eylül Fuarcılık iş birliğiyle düzenlenen fuar, pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle son dört yılda yapılmayan kitap fuarlarının Diyarbakır’daki özlemini giderdi. Açılış töreniyle başlayan fuara 27’si Kürt yayınevi olmak üzere 120 yayınevi katıldı.

Nûbihar Yayınevi’nin sahibi Süleyman Çevik, özel hazırlıklar yaptıklarını belirterek, “Diyarbakır Kitap Fuarı için özel hazırlık yaptık. Her ne kadar Diyarbakır’da Kürtçe’ye sahip çıkılmadığı yönünde eleştirilse ve asimilasyon çok fazla olsa da son yıllarda Diyarbakır’da Kürtçe yayınlara ilgide bir artış yaşanıyor. Bunu her şekilde görebiliyoruz” dedi.

Fuarın önemine vurgu yapan Pall Yayınevi’nin sahibi İnan Eroğlu ise, “Pall Yayınevi olarak biz Kürtçe’nin en genç yayıneviyiz. Sadece yaşımız nedeniyle değil, orada çalışan insanlar da genç. Bu nedenle ilk kez Diyarbakır kitap fuarına katıldığımız için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da gerçekleşen 10. Kitap Fuarı’na katılan gezgin Feyzullah Artuç, ilginç bir yöntemle kitap alımını sağladıklarını belirterek, “Her yıl bir inek satar, dünya turuna çıkardık. Bu sene satacağımız inekle kendimize kitap alacağız dedik. Bizim için önemli olan bu” dedi. Bu özgün yaklaşım, fuara renk kattı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.