Haber

İnsanlığın Mahrem Tarihi Tekrar Baskı Yapıldı

Özel bir insanlık tarihi olan İnsanlığın Mahrem Tarihi yeni baskısı ile raflardaki yerini aldı. İnsanlığın Mahrem Tarihi konusu ve yorumları ile birlikte okurlara farklı bir tarih gösteren kitap sosyal bilimler için önemli kitaplar arasında sayılıyor.

İnsanlığın Mahrem Tarihi Konusu Nedir?

İnsanlığın Mahrem Tarihi konusu itibariyle son derece ilgi çekici olan bir konuya değiniyor; insanlar nasıl varlıklarını sürdürmekte bu kadar kararlı bir şekilde davranabiliyorlar? İnsanlığın Mahrem Tarihi yazarı olan Theodore Zeldin farklı düşünce ve yaşam pratiklerine sahip insanların bir araya gelmelerini, bir arada yaşamalarını ve yaşam güdüsüne karşı nasıl davrandıklarını kitabın her satırında okura gösteriyor. Özellikle kitabın başlıkları bile içeriği hakkında fikir verebiliyor; insanların umutsuzluğa kapılması sonra yeni insanlar ile karşılaşarak umut kazanmaları, kadınlarla erkeklerin aralarında konuşmayı öğrenmesi, köklerini araştırma çabası, bazı insanların yalnızlık duygusu kazanmaları, yeni aşk biçimlerinin icat edilmesi, mutfak sanatlarındaki ilerleme ve seks ilişkisi, saygı ve güçlü olma isteğinin kökenleri, merhamet ve hoşgörü duygularının gelişmesi, insanların niçin tek bir yaşama sahip oluşu, insanların hayat tarzlarını oluşturma sebepleri gibi yaşama, insana ve varoluşa dair pek çok soruyu kitap okurlarına gösteriyor.

Zeldin kitabı ile birlikte okuru uzun ancak bir o kadar da ilginç bir yolculuğa çıkarıyor. Özellikle günlük yaşamın nasıl işlediğini unutanlara, günlük yaşamda hangi sorunlar ile karşılaştığını unutmuş olanlara insan olmanın ne demek olduğunu farklı açılardan göstermeye çalışıyor. Günlük yaşamda çoğunlukla kayıtsız bir hale yaşamımıza rağmen insanlığın temelinde unutulmaması gereken noktaları görmek için İnsanlığın Mahrem Tarihi yeni baskı ile birlikte okurlara verimli bir okuma vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu