Teknoloji

Instagram ünlüleri ile yapay zekayla sohbet edebileceksiniz

Mark Zuckerberg, Meta CEO’su olarak Instagram’ın yeni dönem planlarını açıkladı.

Artık Instagram ünlüleri ile yapay zeka aracılığıyla sohbet etmek mümkün olacak. AI Studio adı verilen yeni özellik ile içerik üreticileri ve ünlüler, kendi yapay zeka destekli chat botlarını oluşturabilecekler. Bu botlar, ünlülerin tarzını ve kişiliğini yansıtacak şekilde tasarlanacak ve kullanıcıların DM’lerine mantıklı cevaplar verecekler. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, ABD’de sınırlı sayıda Instagram fenomenine sunuldu ve kullanıcılar botlarla konuşurken ‘AI’ veya ‘Beta’ ifadeleri ile uyarılacaklar.

Instagram, bu özellikle içerik üreticilerinin takipçileriyle daha yakın ilişki kurmalarını ve etkileşimi artırmayı hedefliyor. Yapay zeka chat botları sayesinde, takipçilere hızlı ve etkili bir şekilde yanıt verilmesi sağlanacak ve bu da takipçi sayılarının artmasına ve Instagram kullanıcı sayısının büyük bir artış yaşamasına neden olabilecek. Bu yeni trend ile Instagram üzerinde ünlülerle sohbete doyacaksınız!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.