Teknoloji

iPhone 17 Slim ile ilgili ilk detaylar belli oldu

Apple'ın iPhone serisinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni modellerin çıkacağına dair iddialar gündemde.

iPhone 16 serisinin eylül ayında tanıtılması beklenirken, iPhone 17 serisine dair önemli bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Yapılan iddialara göre iPhone 17’de bazı büyük değişikliklere ve yeniliklere yer verilecek.

iPhone 17 serisinde, önceki modellerden farklı olarak “Slim” adında yeni bir versiyonun bulunabileceği belirtiliyor. Tasarımında titanyum alaşımının yerine alüminyumun tercih edileceği ifade ediliyor. iPhone 17 Slim’in yanı sıra iPhone 17 ve iPhone 17 Pro modelleri de piyasaya sürülecek.

iPhone 17 serisinin dikkat çeken özelliklerinden biri ise daha küçük bir Dinamik Ada’ya sahip olacak olması. Bu sayede cihazın boyutlarının daha kompakt olması hedefleniyor. Ayrıca model isimlerinde de değişiklik olabileceği belirtiliyor.

iPhone 17’nin özellikleri hakkında da bazı bilgiler sızdırıldı. Örneğin, geliştirilmiş bir ön kameraya sahip olacağı ve 24 megapiksel selfie kamerası ile gelebileceği ifade ediliyor. Ayrıca bellek ve işlemci konusunda da farklılıklar olması bekleniyor. Düz ve Slim modellerinde 8 GB bellek ve A18 veya A19 işlemci kullanılması öngörülürken, Pro modellerinde 12 GB bellek ve A19 Pro yonga setinin tercih edilebileceği belirtiliyor.

iPhone 17 serisinin ekran boyutları da dikkat çekiyor. İşte modellere göre ekran boyutları:

  • iPhone 17: 6.1 inç ekran
  • iPhone 17 Slim: 6.6 inç ekran
  • iPhone 17 Pro: 6.3 inç ekran
  • iPhone 17 Pro Max: 6.9 inç ekran

Tüm bu iddiaların doğruluğu ve iPhone 17 serisinin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu