Haber

İspanyol Yazar Ruth Baza, Gerard Depardieu’yu Cinsel Saldırıyla Suçladı

51 yaşındaki Baza, 1995 yılında Paris’te gerçekleştiğini iddia ettiği olayla ilgili perşembe günü İspanya polisine başvuruda bulundu.

AFP haber ajansına açıklamalarda bulunan Baza, 12 Ekim 1995’te Cinemania dergisi için Depardieu ile röportaj yaparken yaşandığını belirttiği cinsel saldırıya dair detayları paylaştı. Olayın geçtiği tarihlerde Baza 23, Depardieu ise 46 yaşındaydı. Baza, rızası olmadan gerçekleşen saldırı sırasında kendisini “felç olmuş gibi hissettiğini” ifade etti.

İspanya’da geçerli olan 2022 yılı cinsel rıza yasasına göre, çeşitli suçlar arasında cinsel saldırı da bulunuyor ve bu tür bir suçtan dolayı sanığa 15 yıla kadar hapis cezası verilebiliyor. Ancak polis ve savcılık yetkilileri, şikayetin Depardieu hakkında yapıldığına dair henüz teyit veremediklerini belirtti.

Bu suçlamalar, Depardieu’nun daha önce 2021 yılında oyuncu Charlotte Arnould tarafından açılan davada tecavüz ve cinsel saldırı ile suçlanmasıyla paralel bir gelişmedir. Arnould’un iddialarını reddeden Depardieu, geçen yıl Paris mahkemesi tarafından “ciddi ve doğrulanmış” kanıtlar bulunduğu gerekçesiyle suçlamalara karşı davanın düşürülmemesi kararıyla karşılaşmıştı. Son olarak, Fransız televizyonlarında Depardieu’nun cinsiyetçi ifadeler içeren görüntülerinin yayınlanması, bu suçlamaları yeniden gündeme getirmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu