Haber

İsrailli yazardan can alıcı soru: “Füze kararı nasıl imzalanır?”

Ahituv, Herzog’un bu imzasını, özellikle Gazze’de doğan küçük çocukları hedef alabilen ölümcül bir mühimmatı temsil etmek olarak değerlendirdi. Yazar, Cumhurbaşkanı Herzog’un ulusal bir simge olarak siyasetin üzerinde birleştirici bir figür olması gerektiğini savunarak, bu tür imzaların milliyetçilik boyutunu gösterdiğini ifade etti. Ahituv, Herzog’un bu füzenin potansiyel etkilerini düşünmediğini ve bu durumun İsrail’in savaştaki suçlarını temsil ettiğini belirtti.

Son günlerde İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları ve yaşanan çatışmaların ardından Herzog’un bu tür bir imza atması, ülkede ve uluslararası arenada eleştirilere neden oldu. Gazze’deki saldırılarda binlerce Filistinlinin öldüğü, hastane ve eğitim kurumlarının hedef alındığı belirtilirken, İsrail ordusunun verilerine göre de çatışmalarda birçok İsraillinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.