Kültür

İstanbul Modern etkinliklerine bayramda devam ediyor

İstanbul Modern, mimari ve sanatsal başarılarıyla uluslararası alanda tanınan bir cazibe merkezi olarak, Bayram tatilinde sanatseverlere kapılarını açıyor.

Architectural Digest’in “2024’ün Harika Eserleri” listesinde yer alan, National Geographic tarafından “Dünyanın En İyileri” arasında gösterilen ve ArchDaily’nin kültürel mimari kategorisinde “Yılın Binası” ödülünü kazanan bu prestijli müze, ziyaretçilere unutulmaz bir kültürel deneyim vaat ediyor.

İstanbul Modern’de, müzenin kendi koleksiyonundan seçilen eserlerin yer aldığı “Yüzen Adalar” sergisi, Türkiye fotoğraf tarihine damga vuran Ozan Sağdıç’ın “Fotoğrafçının Tanıklığı” sergisi ve güncel teknolojiler ile dijital kültürün öne çıktığı “Zamansız Meraklar” sergisi olmak üzere üç özgün sergi sanatseverleri bekliyor.

“Ozan Sağdıç: Fotoğrafçının Tanıklığı” sergisi, Merih Akoğul ve Demet Yıldız Dinçer küratörlüğünde, Sağdıç’ın 70 yıllık fotoğraf kariyeri boyunca Türkiye’nin değişen sosyal, politik, ekonomik, kültürel ve görsel tarihine odaklanıyor. Sergide Sağdıç’ın 127 fotoğrafı yer alıyor.

“Zamansız Meraklar” ise Nilay Dursun ve Ümit Mesci’nin küratörlüğünde, yerel ve uluslararası alandan genç sanatçıların eserlerini bir araya getiriyor. Sergi, sanatçıların eserlerindeki yenilikçi yaklaşımlar ve coğrafyalar arası sınırların esnekliğini vurguluyor.

Müzenin zemin katında yer alan ve ziyaretçilere ücretsiz olarak sunulan “Renzo Piano: Yerin Ruhu” sergisi, yeni müze binasının yapım sürecini ve hikayesini anlatıyor. Ayrıca, İstanbul Modern’in özel konumundaki yansıtma havuzu, Boğaziçi ve Haliç’in muhteşem manzarası eşliğinde eşsiz bir seyir deneyimi sunuyor.

Bayramın ilk günü hariç açık olan İstanbul Modern, sanat ve mimari meraklılarını ağırlamaya hazır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu