Haber

Kadın Oyunları Festivali Seyirci ile Buluşuyor

Kadın Oyunları Festivali ilk kez Bilkent Center ev sahipliğinde Ankara Sanat Tiyatrosu işbirliğinde yapılıyor. 4 ve 11 Mart tarihleri arasında yapılacak festivalde kadınların yaşamlarını konu edinen oyunlar sergilenecek.

Kadın Oyunları Festivali Başlıyor

Bilkent Center tarafından Kadın Oyunları Festivali Türkiye’de ilk kez düzenleniyor. En köklü tiyatrolardan olan Ankara Sanat Tiyatrosu’nun yönetmenliğinde Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile oluşan Kadın Oyunları Festivali 4 Mart’ta başlamış olacak.

Özellikle salgın yüzünden zor süreçlerden geçen tiyatro sanatçılarını desteklemek amacıyla yapılan festival bu kapsamda tiyatro oyuncuları için de önem taşıyor. Tamamen salgın koşullarına uygun olarak salonların hazırlanacağı festivalde yüzde yüz doğal havalandırma sistemi bulunacak. Bu kapsamda ayrıca oyunları seyretmek isteyenler HES kodu ile salona giriş yapabilecekler. Mesafe kuralının da uygulanacağı oyunlarda tiyatro severler sağlıklı bir şekilde oyun izleyebilecekler. Ayrıca mesafe yüzünden boş bırakılacak koltuklara izleyici alınmayacak ama toplumsal farkındalık için bu koltuklar da satışa çıkarılacak. Elde edilen gelirler Mor Çatı kuruluşlarına bağışlanacak. Frida, Dansöz, Evin Kokusu ve Bernarda oyunları ise tiyatro severler ile buluşacak. Biletler ise internet üzerinden satışa çıkarılacak.

Festival programı ise şu şekilde;

1 – 5 Mart – Bandırma Belediyesi

4 – 11 Mart – Bilkent Sahne AST  / Bilkent Center / ANKARA

8 – 17 Mart– Sosyal Medya Hesapları / Çanakkale Belediyesi

23 – 27 Mart – Nejat Uygur Sahnesi / Ayvalık Belediyesi / Balıkesir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu