Haber

Kanser tedavisi gören Paul Auster’den: “Yazdığım son şey olabilir”

76 yaşındaki yazar, “Yazdığım son şey olabilir” ifadesiyle kanserle mücadele ettiği sürece dair duygularını dile getirdi.

Auster, yeni kitabı için kısa bir hikaye yazma isteğiyle başladığını belirtti. Kariyeri boyunca genellikle mütevazı boyutlarda kitaplar yazdığını ifade eden yazar, son eserleri olan “4321” ve “Burning Boy”un beklenmedik bir şekilde kalın olduğunu söyledi. “Baumgartner” kitabının kahramanıyla ilgili olarak Auster, yaşlı bir adamın pencereden solucanları izleyerek geçirdiği zamanı anlatan bir öykü yazdığını ve bu karakteri bırakmak istemediğini ifade etti. Auster, hikayenin altında daha karanlık bir öğe olduğunu düşündüğünü belirtti.

Son iki yılda yaşadığı travmatik olaylardan da bahseden Auster, önceki evliliğinden olan oğlunun gözetimindeki torununun bebek yaşta kaybını ve daha sonra oğlunun aşırı dozda uyuşturucudan ölümünü deneyimledi. Bu acı olaylar yazarı derinden etkiledi. Auster’ın ikinci zorlu durumu, eşi Siri Hustvedt tarafından Mart ayında paylaşıldı. Auster’ın kanserle mücadelesi, çiftin yaşadıkları yeri “Kanser Ülkesi” olarak adlandırmalarına sebep oldu.

Bu zorlu süreçlere rağmen Paul Auster, yeni kitabı “Baumgartner” ile okurlarıyla buluşmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.