Haber

Kırmızı Kedi ve Emek Kitap Doğan Grubuna mı Geçti?

Yayıncılık alanında önemli isimler olan Kırmızı Kedi ve Emek Kitap’ın Doğan Grubu’na geçtiği iddia edildi. Mürsel Çavuş tarafından dile getirilen iddiada Kırmızı Kedi Yayınevi’nin kitap mağazaları ve Emek Kitap’ın Doğan Grubu’nda olduğu öne sürüldü.

Doğan Grubu Tekrar mı Diriliyor?

Aslında 2018 yılına kadar her şey Doğan Grubu için normalken, bu tarihte yaşanan olaylar sonucunda Doğan Grubu yayıncılık dünyasından geri çekilme yaşamıştı. İdefix, Prefix ve D&R gibi önemli alanları elinde tutan Doğan Grubu bu yerleri Turkuvaz Medya Grubu’na devretmişti. Dolayısıyla yayıncılık dünyasından da çekilmişti.

Ancak iddialara göre Doğan Grubu aynı sistemini kurabilmek için şimdi Kırmızı Kedi Yayınevi mağazalarını ve kitap dağıtım ağı olan Emek Kitap’ı bünyesine dahil etmek istiyor. Hatta Mürsel Çavuş’un sözlerine göre de bu süreç tamamlanmış durumda.

Henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen Doğan Grubu’nun böyle bir adım atması tekrar yayıncılık dünyasına geri döndüğünün önemli bir işareti olarak görülebilir. Ayrıca Kırmızı Kedi kitabevlerinin de Türkiye genelinde yaygınlaşmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.