Haber

Kitap ciltleme öğrenmek isteyenler için atölye başlıyor!

Bu özel atölye, kağıdın ve kitap cildinin tarihsel serüvenini anlatarak, katılımcılara bir kitabın nasıl ciltlendiğini adım adım uygulamalı olarak gösterme ve deneyimleme fırsatı sunuyor.

Eğitmen Enes Çinğay tarafından yönetilecek atölyede, kitabı oluşturan sayfaların nasıl formalara dönüştürüldüğü, bu formaların nasıl dikildiği, dikildikten sonra cildin nasıl hazırlandığı, isim ve bezeme programlarının nasıl yapıldığı ve yapıştırma işleminden sonra cildin nasıl preslendiği gibi adımlar detaylı bir şekilde gösterilecek. Ayrıca, katılımcılara şiraze türleri hakkında bilgiler verilip bir şiraze örneği de sunulacak.

Atölye sonunda katılımcılara, özel olarak hazırlanmış el yapımı ciltli defterler hediye edilecek. Ayrıca, isteyen katılımcılar bu defterlere yaldızlı isim baskısı da yapabilecekler.

Kağıttan Kitaba: Cilt Atölyesi, kitapseverlerin kitap ciltleme sürecini yakından tanıma ve bu geleneksel zanaatı deneyimleme fırsatı sunarken, el yapımı ciltli defterlerle katılımcılara özel bir hatıra da sunacak. Atölye, Kütüphane Haftası’nın etkinlikleri arasında öne çıkıyor ve katılımcılara benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu