Haber

Kitap Okurları Bu Uygulamayı Çok Sevecek: Klerb

Tinder’ın kitap severler için uyarlanmış hali olan Klerb yakın zamanda adından çok söz ettirebilir. Uygulama sayesinde profilinizi okuma alışkanlığınız ile oluşturabilir ve “kafa dengi” insanlar ile eşleşebilirsiniz.

Kitap Severleri Bir Araya Getirecek

Her kitap okuru arkadaş ya da sevgili ararken mutlaka karşı tarafın kitapları bilmesini veya kendisi gibi bir okur olma arzusunu taşır. Bu durum ise ideal kişiyi bulmanızı zorlaştırmasına rağmen Klerb adlı uygulama önemli katkı sunabilir.

Şimdiye kadar çeşitli platformlarda kitap sever insanları bulmak çok zorken Klerb, tamamen kitap severleri bir araya getireceği için kurulacak ilişkilerin daha mutlu ve istediğiniz gibi olmasını sağlayabilir.

Uygulamanın geliştiricisi Abe Winter, Klerb’in önemli bir boşluğu dolduracağına işaret ediyor: “Bir anket sonucuna göre, 30 yaş ve üzeri flört uygulaması profillerinin yaklaşık yüzde 10’u kitaplardan veya okumaktan bahsediyor. Bu, ihmal edilen bir kategori. Tinder coğrafi olarak birbirine yakın insanları bir araya getirerek fark yaratıyor. Ben de o modeli okuma zevki üzerine kurmaya çalışıyorum. Okuma zevklerinin paylaşılabildiği Goodreads gibi platformalar var ancak bunlar coğrafi filtreleme yapmıyor.”

Winter’a göre yeni insanlarla tanışırken okuma zevklerine göre karar vermek isteyen pek çok insan bulunuyor. Uygulamanın yakında Android ve IOS için çıkması bekleniyor. Sosyalleşmekten korkan kitap okurları şimdiden yerini alsa çok iyi olur!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu