Haber

Kitap Severler Bu Müzayedeyi Kaçırmayın

21 Ocak’ta başlayacak olan İstanbul Müzayede, kitap severlere özel kitapları ve çeşitli efemeraları almayı sağlıyor. Nadir imzalı kitaplardan ilk baskı kitaplara kadar pek çok eserin satılacağı müzayede internetten yapılacak.

Kitap Severlere Özel

İstanbul Müzayede 21 Ocak’ta kitap severleri çok mutlu edecek bir satış gerçekleştiriyor. Müzayede kapsamında pek çok nadir eser, ilk baskı kitap, fotoğraf, çeşitli efemera satışa çıkarılacak. İstanbul Müzayede Evi tarafından düzenlenecek olan müzayede sonucunda pek çok nadide esere ulaşabilirsiniz.

Müzayedede yer alan kitaplar arasında Reşat Ekrem Koçu’nun ünlü İstanbul Ansiklopedisi’nin çok ender bulunan ilk cildi, imzalı bir şekilde satışa çıkarılıyor. Aynı zamanda müzayedede Abdülhak Hamid Tarhan’ın eşi Fatma Hanım’ın vefatı üzerine yazmış olduğu Makber’in ilk baskısı ve Halid Ziya tarafından imzalanmış hali de bulunuyor.

Sanat tarihi açısından önemli isim olan Osman Hamdi Bey’ ait imzalı bir fotoğraf da müzayedede yer alan eserler arasında bulunuyor. Osman Hamdi Bey’in 1908 yılında Fransızca imzaladığı fotoğraf da koleksiyonerler için önemli bir eser olarak öne çıkıyor.

Nadide Eserler Satışa Çıkıyor

Müzayede de ayrıca Necip Fazıl’ın pek çok eseri de bulunuyor. Ben ve Ötesi kitabının ilk baskısı gibi kitapların yanında Ahmet Hamdi Tanpınar ile plajda çekindikleri bir fotoğraf da satışa çıkarılıyor.

Nazım Hikmet’in el yazısı şiiri

Müzayede de ayrıca tarih meraklıları için de önemli eserler yer alıyor. 1897 yılında yapılan Türk – Yunan Savaşı’nı anlatan ve II. Abdülhamid’e sunulan yazma eser müzayedenin öne çıkan eserlerinden oluyor. Diğer ise Gustaf Noring tarafından hazırlanan ve Abdülhamid’i hicveden karikatürlerin bulunduğu kitap son derece nadir bulunacak bir kitap olarak öne çıkıyor.

Ünlü şair Nazım Hikmet’in de kendi el yazısı ile yazdığı bir şiir de satışa çıkarılan eserler arasında yer alıyor. 1939 tarihli Yanmamış Cigara adını taşıyan şiirinin yanında Dağların Havası isminde bir romanı da bulunuyor.

Bu eserlerin yanında pek çok şair ve yazara ait ilk baskı ya da imzalı kitaplar da 21 Ocak’ta düzenlenecek olan müzayede ile birlikte yeni sahipleri ile buluşmuş olacak. Katılım göstermek isteyenler İstanbul Müzayede Evi internet sitesini ziyaret edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu