Haber

Kraliyet ailesinin arasını bu sefer de kitap açtı

Kraliyet görevlerini bırakarak 2020’de ABD’ye taşınan Harry ve Meghan çiftinin, Noel’i California’da geçirecekleri belirtiliyor.

Charles, eşi Kraliçe Camilla’nın ailesini bile davet ederken, Prens Harry ve Meghan’ı görmezden geldi. Camilla’nın oğlu Tom ve kızı Laura’nın da aralarında bulunduğu ailesi ve torunları, yemeğe davet edilenler arasında yer alıyor. Charles’ın, eşi Camilla’nın ailesiyle yakın ilişkisi olduğu düşünülüyor.

Ailesi ile arası bozuk olan Prens Harry, en son kasım ayında altı aylık bir sessizliğin ardından babası Charles’ı doğum gününde telefonla aradı. Meghan Markle’ın da Charles ile görüştüğü biliniyor.

Ancak, “Endgame” kitabının yazarı Omid Scobie’nin ortaya attığı iddialar nedeniyle Harry ve Meghan’ın Noel davetini geri çevirebilecekleri belirtiliyor. Kitapta, Prenses Kate ve Kral Charles’ın, Harry ve Meghan’ın ilk çocuğu Archie’nin ten rengi hakkında yorum yapmakla suçlandıkları iddia ediliyor.

Scobie, özür dilemeyi reddederken, ırkçılık tartışmaları, Meghan ve Prens Harry’nin Oprah Winfrey’e yaptığı açıklamalarla daha da derinleşti. Meghan, oğlunun ten rengiyle ilgili yapılan konuşmaların ve güvenlik endişelerinin yaşadığı zorlukları artırdığını belirtmişti. Bu açıklamalar, kraliyet içinde ırkçılık tartışmalarını gündeme getirmişti. Prens William ise kraliyet üyelerinin ırkçı olmadığını savunmuş, ancak iddialar sarayı etkilemişti.

Prens Harry’nin ailesiyle ne zaman ve nasıl iletişim kurduğu bilinmiyor. Ancak, ırkçılık ve aile içi gerilimler, Kral Charles’ın Noel davetinde Prens Harry ve Meghan’ı göz ardı etmesine neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu