Selim İleri’yi Anlatan Çalışma Yayımlandı

Sıradaki içerik:

Selim İleri’yi Anlatan Çalışma Yayımlandı

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LEGO Severler İçin LEGO STEM Yayımlandı

928 okunma — 15 Ocak 2021 07:29

LEGO her yaştan insanın yıllardır vazgeçemediği özel bir oyuncak olurken Türkiye’nin ilk LEGO dergisi olan LEGO STEM yayımlandı. Dergide LEGO dünyasına dair pek çok bilgi yer alıyor.

İçindekiler

LEGO Severlere Güzel Haber

Türkiye’nin ilk LEGO dergisi olan LEGO STEM yayımlandı. Öğrenmeye meraklı olan zihinlerin desteklenmesi amacıyla yayın hayatına başlayan dergi çocukların kendi LEGO modellerinin tasarlanmasına yönelik özel yöntemler sunuyor. 36 sayfadan oluşan derginin her bir sayfasında eğlenceli içerikler bulunuyorken aynı zamanda da eğitici olması ön planda tutuldu. Bilim, teknoloji, matematik alanlarında içeriğe sahip bulunan dergi resmi LEGO tasarımcılarının dergiye özel olarak yaptıkları tasarımlar sayesinde de çok daha keyifli bir hale geliyor.

Derginin temel amacı çocukların temel becerilerini geliştirmek olmasına rağmen her LEGO severe hitap eden içerikler bulunuyor. Özellikle kendi başına özel LEGO tasarımları oluşturmak isteyenlere hitap eden dergi bu sayede yeni modellemeleri yapmayı da mümkün hale getiriyor.

Robotlar ve Yapay Zeka

Her sayısında farklı bir temaya odaklanacak olan derginin bu sayısında robotlar ve yapay zeka konusuna yer ayrıldı. Bu sayede çocuklar hem yapay zeka hem de robotların yaşamda nasıl bir yer tutacaklarını öğrenebilecekler. Ayrıca robotların LEGO dünyasına nasıl yansıdıklarını da görebilecekler. Ayrıca ilk sayının hediyesi olarak küçük bir LEGO robot modeli veriliyor ve LEGO’dan yeni robot modelleri yapmak için de talimatlar bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.