Haber

LEGO Severler İçin LEGO STEM Yayımlandı

LEGO her yaştan insanın yıllardır vazgeçemediği özel bir oyuncak olurken Türkiye’nin ilk LEGO dergisi olan LEGO STEM yayımlandı. Dergide LEGO dünyasına dair pek çok bilgi yer alıyor.

LEGO Severlere Güzel Haber

Türkiye’nin ilk LEGO dergisi olan LEGO STEM yayımlandı. Öğrenmeye meraklı olan zihinlerin desteklenmesi amacıyla yayın hayatına başlayan dergi çocukların kendi LEGO modellerinin tasarlanmasına yönelik özel yöntemler sunuyor. 36 sayfadan oluşan derginin her bir sayfasında eğlenceli içerikler bulunuyorken aynı zamanda da eğitici olması ön planda tutuldu. Bilim, teknoloji, matematik alanlarında içeriğe sahip bulunan dergi resmi LEGO tasarımcılarının dergiye özel olarak yaptıkları tasarımlar sayesinde de çok daha keyifli bir hale geliyor.

Derginin temel amacı çocukların temel becerilerini geliştirmek olmasına rağmen her LEGO severe hitap eden içerikler bulunuyor. Özellikle kendi başına özel LEGO tasarımları oluşturmak isteyenlere hitap eden dergi bu sayede yeni modellemeleri yapmayı da mümkün hale getiriyor.

Robotlar ve Yapay Zeka

Her sayısında farklı bir temaya odaklanacak olan derginin bu sayısında robotlar ve yapay zeka konusuna yer ayrıldı. Bu sayede çocuklar hem yapay zeka hem de robotların yaşamda nasıl bir yer tutacaklarını öğrenebilecekler. Ayrıca robotların LEGO dünyasına nasıl yansıdıklarını da görebilecekler. Ayrıca ilk sayının hediyesi olarak küçük bir LEGO robot modeli veriliyor ve LEGO’dan yeni robot modelleri yapmak için de talimatlar bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.