Haber

Leonard Cohen’in Daha Önce Yayımlanmamış Kitabı Çıkıyor

Leonard Cohen’in daha önce yayınlanmamış bir kitabı – iki yayıncı tarafından reddedildi ve ardından bir kenara bırakıldı – bu sonbaharda Grove Press tarafından yayınlanacak. A Ballet of Lepers adlı roman, Cohen araştırmacısı Alexandra Pleshoyano tarafından bir araya getirilen on beş kısa öykü ve Cohen’in arşivlerinden bir radyo oyunu senaryosu ile birlikte Ekim ayında yayınlanacak.

1956’da yazılan Lepers Balesi, “zehirli ilişkileri ve kişinin onları sürdürmek için ne kadar çaba sarf edeceğini” araştırıyor. Hikaye, yaşlı dedesini küçük bir pansiyona alan 35 yaşındaki bir satış memurunun hikayesini anlatıyor; Cohen’in biyografisini yazan Ira B. Nadel’in dediği gibi, “Büyükbaba şiddet krizlerine giriyor ve anlatıcı (isimsiz kalan) kendi içinde uyanan bir şiddet buluyor.” Nadel’e göre roman, Cohen’in şiirinde daha fazla kazılacak olan “Yahudi tarihi ve trajedisi hakkında büyüyen bir duygu” gösteriyor.

A Ballet of Lepers: A Novel and Stories’in yayımlanması Cohen’in isteklerine uyuyor. Cohen hayattayken, A Ballet of Lepers 1963 romanı The Favorite Game’den olumlu karşılanan “muhtemelen daha iyi bir roman” olduğunu söyledi . 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu