Haber

Mardin 1. Kitap Fuarı sona erdi

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Mezopotamya’nın zengin tarihine ve kültür mozaiğine ev sahipliği yapan Mardin, ilk defa bir kitap fuarına ev sahipliği yaptı.

Artuklu Fuar Alanı’nda 19-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenen fuar, çocuklardan yaşlılara kadar geniş bir kesimin ilgisini çekti. Fuar kapsamında, 70 farklı yayınevinin standında 200 bine yakın kitap sergilendi ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Ziyaretçiler, fuarda birçok farklı türde kitap bulma ve satın alma fırsatı yakaladılar.

Ayrıca, fuar boyunca tanınmış yazarlar, şairler, sunucular, psikologlar, toplum bilimciler ve gazeteciler gibi birçok ismin katılımıyla söyleşi ve imza günleri düzenlendi. Bu etkinlikler sayesinde ziyaretçiler, sevdikleri yazarlarla bir araya gelme ve onlarla doğrudan iletişim kurma şansı buldular.

Mardin 1. Kitap Fuarı, şehrin kültürel ve edebi hayatına önemli bir katkı sağlarken, kitapseverlere geniş bir kitap yelpazesi sunma imkanı verdi. Fuara katılan yayınevleri ve etkinlik düzenleyen isimler, Mardin’de edebiyat ve kültürün gelişimine destek vererek, şehrin kültürel zenginliğine katkı sağladılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.