Haber

Mardin’de 1. Kitap Fuarı kapılarını açtı

Akkoyun, “Mardin’e 2 bin metrekarelik bir fuar alanını kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu fuar alanı ve kitap fuarı, okuma alışkanlığını artıracak. Gençlerimize her zaman kitap okumanın önemini vurguluyoruz. Kitap okumanın hafızayı, kelime dağarcığını ve ifade yeteneğini geliştirdiğini biliyoruz. Ayrıca uyku ve yaşam kalitesini artırır. Fuarda yer alan bütün yayınevlerine ve yazarlara teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Muhammed Adak da bu tür etkinliklerin ilime daha kolay ulaşmayı sağladığını belirterek, fuarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Ardından törenle birlikte fuarın açılışı gerçekleştirildi. Fuarda 125 yayınevi ve marka stant açarken, 20’den fazla yazar da katılım sağlayacak.

Konferanslar, söyleşiler, şiir dinletileri ve müzikal oyunların da yer alacağı fuar, 28 Şubat tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Törene, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş, kurum temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu