Haber

Marketlerde Kitap Satışı Yasaklandı mı?

Salgında vaka sayılarının artması yüzünden alınan tam kapanma döneminde marketlerde temel ihtiyaç ürünlerinin dışında kalan ürünlerin satışına izin verilmiyor. Bu kapsamda marketlerde kitaplar da “temel ihtiyaç” kabul edilmediği için satılmıyorlar.

Marketlerde Kitap Satışı Yasak mı?

Koronavirüs salgınının çok artması yüzünden bir önlem olarak alınan tam kapanma dönemimde marketler izin verilen belirli ürünlerin satışlarını yapıyorlar. Bu ürünler ise temel ihtiyaç ürünleri olarak kabul ediliyor.

Kitap satışı yapan marketlerdeki rafların önüne ise şerit çekilmiş durumda. Kitaplar, temel ihtiyaç olarak görülmediklerinden tam kapanma dönemi bitinceye kadar marketlerden kitap almak mümkün olmayacak.

Özellikle sosyal medyada çok tepki çeken durum hakkında ise bazı marketlerin kitap satışlarına inisiyatif alarak izin verdikleri de öğrenildi. Ancak çoğu zincir market kitap satışını durdurmuş durumda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.