Haber

Marquez’in kayıp romanı Ağustosta Görüşürüz raflarda yerini alıyor!

Büyülü gerçekçilik türünün öncülerinden olan Kolombiyalı yazarın son eseri olarak kabul edilen bu kitap, Can Yayınları’nın Çağdaş Serisi çatısı altında yayımlanacak. Kitabın Türkçe çevirisi Emrah İmre tarafından yapılmış olup, editörlüğünü Didem Bayındır ve düzeltisini Aylin Samancı Elmasdağ üstlenmiştir. Kapak tasarımı ise Utku Lomlu’ya aittir.

2014 yılında vefat eden Márquez’in oğulları Rodrigo ve Gonzalo García Barcha’nın onayıyla basılan “Ağustosta Görüşürüz”, yazarın önceki eserlerinden farklı bir hikayeyi ele alıyor. Ana Magdalena Bach karakterinin hüzünlü öyküsünü merkeze alan bu kitap, Karayip adasında yaşanan olayları ve Ana’nın her yıl ağustos ayında yeni bir sevgili bulma ritüelini konu ediniyor. Ana’nın özgürlük, pişmanlık, kişisel dönüşüm ve aşkın gizemleri üzerine yaşadığı içsel yolculuklar, okurlara beklenmedik bir deneyim sunuyor.

“Ağustosta Görüşürüz”, Márquez’in diğer eserlerinde olduğu gibi derin bir çözümleme ve düşünsel derinliğiyle dikkat çekiyor. Kitap, yazarın hayranlarına sürpriz bir hediye olarak karşımıza çıkıyor. Mart 2024’te raflardaki yerini alacak olan bu eser, edebiyatseverlerin merakla beklediği bir yayın olarak ön plana çıkıyor.

Arka Kapaktan:

Lagünün durgun mavi sularının yanında tek başına oturan Ana Magdalena Bach, otelin barındaki adamları seyrediyor. Yirmi yedi yıldır mutlu bir evliliği var, kocası ve çocuklarıyla kurduğu hayattan kaçmak için hiçbir nedeni yok. Yine de her ağustos ayında feribotla annesinin gömülü olduğu adaya geliyor ve bir geceliğine yeni bir sevgili buluyor. Salsa, bolero, lothario ve dolandırıcılarla dolu boğucu Karayip akşamlarında Ana, her yıl arzusunun ve kalbinde saklı korkunun iç bölgelerine doğru yolculuğa çıkıyor.

Ağustos’ta Görüşürüz özgürlük, pişmanlık, kişisel dönüşüm ve aşkın gizemleri üzerine derin bir çözümleme ve dünyanın tanıdığı en büyük yazarlardan Marquez’in okurlarına beklenmedik hediyesi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu