Kültür

Megalopolis beklenirken Coppola yeni filmine başladı!

Francis Ford Coppola'nın son filmi "Megalopolis" merakla bekleniyor.

Ünlü yönetmen, şimdiden bir sonraki projesi üzerinde çalışmalara başladığını duyurdu.

Coppola, uzun yıllar üzerinde çalıştığı ve bütçe zorlukları nedeniyle gerçekleştiremediği “Megalopolis” adlı filminin finansmanını şimdi kendisi üstlendi. 11 Eylül saldırılarından sonra proje rafa kalkmıştı ancak şimdi yeniden hayata geçirilecek.

84 yaşındaki yönetmen, Deadline’a verdiği röportajda, “Megalopolis”in tamamlandığını bilmenin, yeni bir film projesi üzerinde çalışmaya başlamasıyla birlikte geldiğini söyledi. Coppola, yeni projenin ucuz olmayacağını ancak “destansı bir film” olabileceğini belirtti.

Başrolünde Adam Driver’ın yer aldığı distopik drama “Megalopolis” için henüz bir vizyon tarihi belirlenmedi, ancak bu yıl içinde seyirciyle buluşması planlanıyor.

Filmin hikayesi, yıkıcı bir felakete uğrayan New York’un, bir mimarın liderliğinde yeniden inşa edilme çabasını ve bununla mücadele eden bir belediye başkanını konu alıyor. Hikaye, tarihi bir komploya dayanıyor ve Romalı senatör Lucius Sergius Catilina ile Marcus Tullius Cicero’nun arasındaki mücadeleyi yansıtıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Adam Driver, Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel, Jon Voight, Aubrey Plaza, Laurence Fishburne, Shia LaBeouf, Talia Shire, Jason Schwartzman, Chloe Fineman, Dustin Hoffman, Giancarlo Esposito gibi isimler yer alıyor.

“Megalopolis”, Coppola’nın sinema tutkunlarıyla buluşacağı son film olabileceği düşünülüyordu ancak yönetmenin yeni projeler üzerinde çalıştığını açıklaması, hayranlarını heyecanlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.