Haber

Melih Bulu Kendisini Etkileyen Kitapları Açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi protestoları nedeniyle gündemde olan Melih Bulu katıldığı söyleşide kendisini şimdiye kadar etkilediği kitapları açıkladı.

Dört Eser Adı Söyledi

Akademik kariyerini strateji alanında devam ettiren Melih Bulu katıldığı söyleşide kendisini etkilemiş olan dört kitaptan bahsetti. Buradaki bağlantıdan söyleşinin tamamımı izlenebiliyor.

Melih Bulu’nun en çok sevdiği kitaplar şu listeden oluştu;

  • Sun Tzu: Savaş Sanatı
  • Niccolo Machiavelli: Prens
  • Nizamülmülk: Siyasetname
  • Ibn-i Haldun: Mukaddime

Eserlerin en yakın tarihlisinin 16. Yüzyılda yazıldığı göz önüne alındığında Melih Bulu’nun strateji alanında güncel kitapları ve tartışmaları bilmediği kısa sürede sosyal medya tartışma konusu oldu. Tartışmaya katılanlar Bulu’nun bu kaynaklar ile günümüz değişen dünya dinamiklerini rahatlıkla anlayamayacağını ve bu kitapların üzerine çok daha değerli kaynaklar yazıldığını ifade ettiler.

Bir kısım sosyal medya kullanıcısı ise kaynakların temel kaynaklar olduğunu ve en çok dikkat edilen kitaplar olması açısından sakınca olmadığını belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.