Haber

Metroda Kitap Okuduğu İçin Eleştirildi, Şimdi Kendi Kitabını Yazdı

Bundan yaklaşık 6 sene önce Ali Uçar’ın hayatı bir fotoğrafla değişti. İş kıyafetleriyle çalıştığı fabrikadan dönerken metroda geçirdiği zamanı kitap okuyarak değerlendiren Uçar, hiç tanımadığı biri tarafından fotoğrafının çekilip küçümseyici ifadelerle sosyal medyada paylaşıldığından habersizdi.

Kendi Kitabını Yazdı

Karşılaştığı tepkiye Uçar ise şu sözlerle yanıt vermişti; “Arkadaşlar fotoğraftaki şahıs benim ve hiç utanmıyorum. Karşımda oturmuş olan kıza veya çevremde hiç kimsenin namusuna bakmadığım için. Evet ben cebi çok zengin bir insan değilim. Hatta 6. sınıftan terkim. Annem babam ayrı. Toplumun huzurunu kaçıran soytarı olmadım. Çalmıyorum. Çalışarak kazanıyor, param yettiğince kitap almaya, kütüphaneye gitmeye çalışıyorum. Çok utanç duyuyorum böyle bir insan olduğum için. Elbisem kirli, terliğim bindiğim metroya uygun değil. İşte zihnimi kirletemiyorum. Utanıyorum. Ama her ne olursa olsun bana kitaplar böyle olmayı öğretti. İnsan olmayı. Hayvanlaşıp çevremi kirletmiyorum. Üzgünüm, utanıyorum”

Uçar şimdi ise kendi kitabını yayımladı ve kitabının baskı sayısına bakıldığında da gayet ilgi gördüğünü söylemek mümkün. DWTürkçe ekibi de Uçar ile bir röportaj gerçekleştirmiş;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.