Haber

Mine Kırıkkanat, Elif Şafak’ın yayınlarının FETÖ tarafından öne çıkarıldığını iddia etti

Mine Kırıkkanat tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda FETÖ’nün Elif Şafak’ı hedef alarak akademik alanda şişirme taktikleri kullandığına dair iddialar sosyal medyada gündem oldu. Kullanıcılar, Elif Şafak’ın Twitter hesabına yönelik olarak FETÖ ilişkisi hakkında çarpıcı sorular sormaya başladı.

Mine Kırıkkanat tarafından öne sürülen detaylara göre, FETÖ’nün Elif Şafak’ı akademik alanda desteklemek için kullandığı yöntemler ortaya çıktı. İddialara göre, her yeni çıkan kitabıyla birlikte FETÖ’ye bağlı akademisyenlerin güzelleme yazıları sipariş ediliyor ve bu yazılar bir sonraki kitabın sonuna eklenerek yabancı editörlere “bilimsel araştırma” olarak sunuluyordu. Ayrıca, Türk Dil Kurumu’ndaki FETÖ mensuplarının da bu tezgahın önemli bir parçası olduğu iddia ediliyor.

Özellikle, Elif Şafak’ın kitaplarının Türk Dil Kurumu tarafından iyi Türkçe örneği olarak kullanılması dikkat çekti. İddialara göre, Türk Dil Kurumu’nun yazım kılavuzunda ve sözlükte Elif Şafak’ın eserlerinden pasajlar yer alıyor ve bu pasajlar “iyi yazar” olarak sunuluyordu. Ancak, Elif Şafak’ın uzun süredir İngilizce yazdığı veya yazdırdığı kitaplarının olduğu da belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu