Haber

Murakami Edebiyatına Giriş Pinball, 1973 Çıktı

Murakami kitapları arasında son derece özel bir yere sahip olan Pinball, 1973 raflardaki yerini aldı. Murakami’nin 1980 yılında yazmış olduğu ve gençlik dönemi eserleri arasında sayılan Pinball, 1973 konusu ile birlikte okurlarını fazlasıyla tatmin ediyor.

Yıllar Sonra Gelen Baskı

Haruki Murakami kitapları arasında ilk dönem yayımladıkları arasında yer alan Pinball 1973 konusu ile birlikte okurları yine Murakami okumanın lezzetini sunuyor. Japon edebiyatının sevilen yazarlarından olan Haruki Murakami’nin bu kitabında yazarın ilk dönem yazarlığı hakkında fikir sahibi olmak da mümkün hale geliyor. Dünya çapında hatırı sayılır bir okur kitlesine sahip olan yazarın kaleme almış olduğu ikinci romanı olma özelliği taşıyan Pinball 1973 Doğan Kitap etiketi ile yayımlandı.

Kitap, daha sonra Murakami’nin romanlarında ve öykülerinde sıklıkla karşımıza çıkacak olan temaları tohumlarını taşıyor. Kız arkadaşının genç yaşta vefat etmesi üzerine Pinball 1973’ün kahramanı yaşadığı acıları unutabilmek için saatler, günler boyunca oynadığı bir pinball makinesinin peşine düşmüş olıyor. Murakami’nin sonraki romanlarında da görülecek olan The Rat (fare) anlamsızlığa karşı mücadele veriyor ve yeniden aşkın sınırlarını keşfediyor. Okuru her zaman şaşırtan üslubu ile birlikte Murakami bu ilk dönem eserinde de önemli bir esere imza atmış oluyor ve edebi lezzetin sınırlarını okurları için sunuyor.

Pinball 1973 yorumları ve eleştirileri ile birlikte edebiyat eleştirmenleri tarafından da Murakami kitapları arasında önemli bir yerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu