Haber

Murathan Mungan’dan İYİ Parti’ye dava!

İYİ Parti, seçim kampanyası kapsamında hazırladığı bir reklam videosunda, yazar Murathan Mungan'a ait olan 'Maskeli Balo' şarkısının bazı dizelerini kullandı.

Partinin seçim videosunu, X hesabından “Türk milletini seçeneksizliğe mahkûm eden bu ‘Maskeli Balo’nun son bulması için; 31 Mart’ta sandıklara davetlisiniz!” notuyla paylaşmasıyla birlikte, Murathan Mungan’dan bir açıklama geldi.

Murathan Mungan, partiye dava açacağını belirterek, “Maskeli Balo” adlı şarkısının ruhunu ve fikrini oluşturan dizelerinin bir siyasi parti tarafından rızası ve bilgisi dışında kullanıldığını üzüntüyle öğrendiğini ifade etti. Konuyla ilgili olarak yarın Bişar Alınak & Partners tarafından dava açılacağını duyurdu.

Murathan Mungan, “Maskeli Balo’ adıyla bilinen şarkımın ruhunu, fikrini oluşturan dizelerimin bir siyasi parti tarafından rızam ve bilgim dışında kullanıldığını üzüntüyle öğrendim. Konuyla ilgili yarın Bişar Alınak & Partners tarafından dava açılacağını duyurmak isterim.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.