Haber

Nabokov’un Superman Hakkında Şiir Yazdığı Ortaya Çıktı

Modern edebiyatın en ünlü isimlerinden olan Vladimir Nabokov’un Superman hakkında şiir yazdığı ortaya çıktı. 1942 tarihini taşıyan şiir, söz konusu dönemde New Yorker tarafından da geri çevrilmiş.

Lolita ve Solgun Ateş gibi ünlü romanları ile tanınan Vladimir Nabokov’un Superman hakkında şiir yazdığı ortaya çıktı. İlk kez ortaya çıkan bu şiir, döneminde New Yorker dergisi tarafından geri çevrilmişti. Şiirin konusu ise Superman üzerineydi.

Superman’i Anlatan Şiir

Vladimir Nabokov tarafından yazılan ve The Man of To-morrow’s Lament ismini taşıyan şiir geçtiğimiz haftalarda ilk kez yayımlandı. Şiirin konusunda Superman sevgilisi Lois Lane ile çocuk yapamayacaklarının acısını yaşıyorlar. Oğlunun çok sevdiği Superman parkta Lois ile birlikte yürüyorlar. Superman aşık olmasına karşılık sevgilisi ile evlenemeyişine üzüntü duyuyor.

Vladimir Nabokov 1940’lı yıllarda ABD’ye yeni gelmiş ve geçimini sağlamak için pek çok gazeteye, dergiye ve benzeri yayın organlarına yazılar yazmıştı. Daha sonra ise romancılık kariyerine başlayan Vladimir Nabokov büyük bir şöhret elde etmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu