Haber

Neil Gaiman, Cinsel Saldırı İddialarıyla Karşı Karşıya: İki Kadın Yazarı Suçladı

Ünlü İngiliz yazar Neil Gaiman, cinsel saldırı iddialarıyla gündeme geldi. Kendisine yöneltilen suçlamaları kesin bir dille reddeden Gaiman, öne sürülen iddiaların asılsız olduğunu savunuyor.

Tortoise Media’nın özel haberine göre, iki farklı kadın Gaiman’a rızaya dayalı ilişki sırasında cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ediyor. İddiaların biri 20 yıl öncesine, diğeri ise 2022 yılına dayanıyor.

23 yaşındaki Scarlett, Gaiman’la tanıştıktan kısa bir süre sonra evinde cinsel saldırıya uğradığını iddia ediyor. Diğer iddia ise Florida’da bir imza gününde 18 yaşında tanıştığı Gaiman’la 20 yaşına geldiğinde yaşadığı ilişkiye dayanıyor.

Gaiman ise suçlamaları reddederek, ilişkilerinin rızaya dayalı olduğunu ve iddiaların tamamen yanlış olduğunu belirtiyor. Kendisini suçlayan kadınlarla hiçbir zaman zorla cinsel ilişki yaşamadığını vurgulayan yazar, iddiaların gerçek dışı olduğunu söylüyor.

Yeni Zelanda polisinin başlattığı soruşturmanın taraflarla devam ettiği belirtilirken, Gaiman’ın da polise destek verdiği ve suçlamaların asılsızlığını kanıtlamaya çalıştığı ifade ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.