Teknoloji

Netflix ücretsiz mi olacak?

Önde gelen yayın platformu Netflix, abone sayısını artırmak ve yeni pazarlara ulaşmak için radikal bir değişiklik üzerinde çalışıyor.

Şirket, reklamlarla desteklenen tamamen ücretsiz bir abonelik seçeneği sunmayı düşünüyor. Haberlere göre, Netflix ücretsiz planı özellikle Avrupa ve Asya gibi büyük pazarlarda sunarak gelirlerini artırmayı hedefliyor.

Netflix daha önce Kenya’da ücretsiz bir plan denemiş ancak sonlandırmıştı. Şimdi ise Almanya ve Japonya gibi ücretsiz televizyon kanallarının popüler olduğu ülkeler hedefleniyor. Ücretsiz plan seçeneği, düşük gelirli tüketicilerin platforma abone olmasına olanak tanıyacak ve reklam gelirlerini artıracak.

Ancak ücretsiz Netflix aboneliği henüz resmi olarak duyurulmuş değil. Şirket içinde görüşülen bir plan olarak belirtilen ücretsiz seçenek, ABD’de bulunmayacak. Netflix, ABD pazarında zaten geniş bir müşteri kitlesine sahip olduğundan bu planı uygulamak istemiyor.

Netflix’in reklam destekli abonelik seçeneği ise henüz istenilen başarıyı sağlayamadı. Reklam gelirleri rakiplerine göre düşük kalan şirket, ücretsiz planla daha fazla kullanıcıya ulaşarak rekabeti artırmayı hedefliyor.

Ancak, Netflix’in marka imajı konusunda belirsizlikler bulunuyor. Uzun yıllardır reklamsız bir platform olarak bilinen şirketin bu değişiklikle nasıl karşılanacağı merak konusu. Ücretsiz abonelik seçeneğiyle Netflix, abone sayısını artırarak yeni pazarlara açılmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.