Teknoloji

Netflix üyelik ücretlerine zam geldi!

Dünyanın önde gelen dijital yayın platformu Netflix, Türkiye'deki abonelik ücretlerine ikinci kez zam yaptı. Yapılan son güncelleme ile artık en düşük plan olan Temel Plan, önceki 119,99 TL olan ücretinden 149,99 TL'ye yükseldi. Standart Plan ise 176,99 TL’den 229,99 TL'ye, Özel Plan ise 229,99 TL'den 299,99 TL'ye çıktı.

Netflix’in farklı paket seçeneklerinde sunulan özellikler arasında video kalitesi, çözünürlük, eş zamanlı cihaz sayısı gibi farklılıklar bulunuyor. Temel Plan, tek cihazda 720P çözünürlük sunarken, Standart Plan iki cihazda 1080P çözünürlük ve Özel Plan ise dört cihazda 4K+HDR çözünürlük imkanı sunuyor.

Yeni abone olan kullanıcılar hemen zamlı ücretle abonelik başlatırken, mevcut aboneler ise fiyat değişikliğinden 30 gün önce e-mail ile bilgilendiriliyor. Platform, ocak ayında da benzer bir zam uygulamıştı.

Netflix kullanıcıları, artan fiyatlar karşısında nasıl bir tepki verecek merak konusu. Zam sonrası platformun abone sayısında nasıl bir değişiklik olacak, bunun da yakından takip edilmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.