Teknoloji

O kanalı takip ediyorsanız dikkat! Ruhi Çenet’in kanalı hacklendi

Türkiye'nin milyonlarca aboneye sahip ünlü YouTuber'ı Ruhi Çenet'in kanalı, kısa bir süre önce hacklendi. Kanalın adı ve fotoğrafı değiştirilirken, tüm videoları da silindi. İşte detaylar...

Ruhi Çenet’in YouTube kanalı hacklendi! YouTuber, resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı hikaye paylaşımıyla kanalının hacklendiğini duyurdu. Hesabı ele geçiren kripto para dolandırıcıları, kanalın adını popüler bir kripto para birimi olan “Ripple” ile değiştirdi ve fotoğraf ile açıklamaları da buna uygun şekilde güncelledi. Ayrıca tüm videoları kaldırıldı ve yerine Ripple ile ilgili sahte bir canlı yayın açıldı.

Sahte canlı yayında, dolandırıcılar yatırım tavsiyeleri vererek, insanlara gönderdikleri Ripple miktarının iki katını geri göndereceklerini iddia ediyorlar. Ancak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı açık. Bu sahte yayının on binlerce kişi tarafından izlendiği ve dikkat çekmek için Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un fotoğrafının kullanıldığı belirtiliyor. Dolandırıcıların, Ruhi Çenet’in yüksek abone sayısını hedef aldığı ve böylelikle güven kazanmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Ruhi Çenet, kanalını geri alabilmek için YouTube ile iletişime geçtiklerini belirtti. Umuyoruz ki en kısa sürede bir çözüm bulunur. Öte yandan, daha önce de popüler YouTuber’lar MuratAbiGF, Mami Emen ve DidYouKnowGaming gibi kanalların hacklendiği ancak YouTube’un hızlı müdahalesiyle kanalların geri alındığı hatırlatılıyor.

Güncelleme: Ruhi Çenet, Instagram üzerinden yaptığı açıklamada, kanalın çalınmasıyla ilgili olarak YouTube ekibiyle iletişime geçtiklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu