Haber

Ölüm yıldönümünde Sabahattin Ali’yi Ömer Türkeş anlatacak

Türkiye'nin öykücülük tarihine damga vuran ve eserleri klasikleşmiş yazar Sabahattin Ali, 2 Nisan 1948'de 41 yaşında öldürüldü.

Cinayetin sırrı halen çözülememiş durumda. Usta yazarın her ölüm yıldönümünde olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle anılacak.

Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği etkinliklerden biri “Göklerde Kartal Gibiydi: Romancı, öykücü ve şair olarak Sabahattin Ali” paneli olacak. Panelde Sabahattin Ali’nin farklı türdeki eserleri ve hayatı ele alınacak. Moderatörlüğünü şair ve yazar Emirhan Oğuz’un yapacağı panele, edebiyat eleştirmeni A. Ömer Türkeş, öykücü ve yazar Behçet Çelik ile şair ve yazar Paris Kuseyri konuşmacı olarak katılacaklar.

Etkinlik, 2 Nisan Salı günü saat 20.30’da Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen 1 Salonu’nda gerçekleşecek. Sabahattin Ali’nin önemli eserlerinin tartışılacağı ve yazarın yaşamına dair derinlemesine bir bakışın sunulacağı etkinliğe edebiyatseverlerin ilgisi büyük olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.