Clubhouse’da Takip Edilecek Kitap Odaları

Sıradaki içerik:

Clubhouse’da Takip Edilecek Kitap Odaları

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Orhan Pamuk Neden Gündem Oldu?

443 okunma — 27 Ocak 2021 18:56

Özellikle sosyal medyada Orhan Pamuk gündem olmayı başardı. Pamuk’un gündem olmasının altında ise bir fotoğraf yatıyor.

İçindekiler

Gündem Yaratan Fotoğraf

Ünlü yazar Orhan Pamuk’un Rasim Ozan Kütahyalı ile yemek masasında çektirmiş olduğu fotoğraf kendisinin gündem olmasına neden oldu. Esasında her şey ünlü haber ve araştırma programı 32. Gün’e ait olan arşivin Youtube kanalı üzerinden yayınlanması ile başladı. Son yayınlanan ve Orhan Pamuk’un 2002 yılında katıldığı bir söyleşiyi içeren video Orhan Pamuk’u gündeme getirdi. Bunun yanında dinleyiciler arasında Rasim Ozan Kütahyalı’nın bulunması ve Pamuk’a soru sorması sosyal medyada dikkat çekti.

Daha sonra Orhan Pamuk’un ve Kütahyalı’nın farklı karelerde bir araya gelmesi ve yemek masası etrafında buluşmaları da yine eleştiri konusu oldu. Kütahyalı ise sosyal medya hesabından konuyla ilgili “O dönemde Başbakan Bülent Ecevit, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Tayyip Erdoğan ise yasaklı. Orhan Pamuk’a oryantalizm meselesini soruyorum,” şeklinde paylaşım yaptı. Daha sonra ise Kütahyalı ise o günün detaylarını da açıklayacağını belirtti.

Fotoğraflar Paylaşıldı

Orhan Pamuk’un katıldığı söyleşide Rasim Ozan Kütahyalı’nın bulunması sonrasında çeşitli kullanıcılar tarafından ikilinin farklı tarihlerde çekinmiş oldukları fotoğraflara yer verildi. Bir fotoğrafta Rasim Ozan Kütahyalı ve eşinin Orhan Pamuk ve kız arkadaşı ile aynı yemek masasında yer aldıkları, arka planda yer alan raflar ve kitaplardan da Pamuk’un evinde ya da çalışma ofisinde bulundukları anlaşılıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.