Haber

Ortaçağ Felsefesi Kayıtları Başlıyor

Online eğitim platformu Ders101 tarafından Ortaçağ felsefesi üzerine eğitim programına kayıtlar başladı. Program kapsamında katılımcılar Ortaçağ felsefesi üzerine geniş çapta bilgi sahibi olacaklar.

Kayıtlar Başladı

Online eğitim platformu Ders101 tarafından Ortaçağ felsefesi programına kayıtlar başladı. Program kapsamında katılımcılara Ortaçağ felsefesinin ve filozoflarının neyi amaçladıkları gösterilecek. Ortaçağ felsefesinin ana çizgilerinin bütünlüklü şekilde ele alınacağı programda öncelikle Yeni Platoncu gelenek ile giriş yapılacak. Bu gelenek ile bağlantı kapsamında Augustinus’un görüşleri de açıklandıktan sonra İslam felsefesi alanına geçiş yapılacak ve Farabi ve İbni Sina’nın görüşlerine yer verilecek. Ardından ise Gazali’nin bu filozoflara yönelik yaptığı eleştirilere ve İbni Rüşd’ün felsefe anlayışına değinilecek.

Son haftada ise Ortaçağ’ın son dönemini ifade edecek Latin Skolastik dönemimde ortaya koyulan düşünceler genel olarak ele alınacak. Programın kapanışında ise Rönesans dönemine kısa bir giriş yapılmış olacak. 6 hafta sürecek olan program şu başlıklardan oluşuyor;

  • 1. Hafta: Genel Giriş ve Yeni Platoncu Ögeler
  • 2. Hafta: Patristik Felsefe
  • 3. Hafta: Platon’un eğitim ve siyaset görüşü
  • 4. Hafta: Farabi-İbni Sina
  • 5. Hafta: Gazzali-İbni Rüşd
  • 6. Hafta: Skolastik Felsefe

Katılım yapmak isteyenler için başvurular başlamış durumdadır. Program 18 Şubat – 25 Mart 2021 tarihleri arasında sürecektir. Haftada bir gün, Perşembe günleri saat 19.00 – 21.30 arasında yapılacak programa katılım bedeli ise 600 TL olarak belirlenmiş, tek bir ders katılım ücreti ise 120 TL olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu