Haber

Özgür Üniversite bahar dönemi toplantıları başlıyor

Bahar döneminde çeşitli alanlarda seminerler düzenlenecek.

Yeni dönemin açılış sempozyumu, “Modern Teknoloji ‘Harikaları’ Çözüm Mü Sorun Mu?” başlığıyla Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 6 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek. Sempozyuma Fikret Başkaya’nın açılış konuşması yapacak ve Arif Koşar, Aytül Fırat, Cengiz Başkaya, Melda Yaman ve Yusuf Gürsucu gibi isimler katılacak.

Özgür Üniversite’nin Bahar Dönemi’nde tarih, felsefe, ekoloji, sanat, psikodinamik film okumaları gibi çeşitli konularda seminerler düzenlenecek. Pazartesi akşamları Ayşe Hür ile “Antik Dönem’den Günümüze: İktidar Ve Kadın” ve Levent Safalı ile “Eleştirel Düşünme Yetisini Nasıl Kazanırız?” seminerleri yer alacak. Salı akşamları Erdoğan Aydın ile “Osmanlı ve Yeni-Osmancılık” semineri düzenlenecek.

Çarşamba akşamları ise Görkem Akgöz, Gülhan Balsoy, İsmet Akça, Seven Ağır, M. Görkem Doğan, Tanıl Bora ve Y. Doğan Çetinkaya gibi isimlerle “Türkiye Tarihinde Araştırma Verileri İle Siyaset, Yapılar, Sınıflar, Toplumsal Cinsiyet Ve Mücadeleler” konuları ele alınacak.

Perşembe günleri Bengi Akbulut, Ecehan Balta, Foti Benlisoy, Gencer Çakır ve Özgür Narin ile “Ekososylizm ve Büyümeme” konusu tartışılacak. Ayrıca perşembe akşamları Ressam Haydar Özay yönetiminde Resim Atölyesi devam edecek.

Cuma akşamları ise Bilal Ersoy, Ceylan Akgün, Çiğdem Özen, Efe Ersoy, Erdoğan Özmen, Hakan Karaş, Onur Özalmete, Özlem Önen, Taner Yılmaz gibi isimlerin yer alacağı “Psikodinamik Film Okumaları” gerçekleştirilecek.

Cumartesi günleri Pınar Demircan yönetiminde “Kapitalist Gelişme Ve Nükleer Enerjinin Ekonomi Politiği” semineri düzenlenecek. Galip Kılıç’ın yürüttüğü “Dinler ve Düşünceler Tarihi 2 – Antik Mısır” semineri de cumartesi akşamları devam edecek.

Seminerlere kayıt ve ayrıntılı bilgi için seminerler2021@gmail.com adresine mail atabilir veya (212) 292 77 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.