Haber

Özlem Türeci ve Uğur Şahin’in Hayatı Kitap Oldu

Koronavirüs salgınına karşı geliştirmiş oldukları aşı ile tüm dünya tarafından tanınan Şahin ve Türeci çiftinin başarıları kitap haline geldi. Almanca ve İngilizce olarak 14 Eylül’de raflardaki yerini alıyor.

Tıp Tarihine Geçtiler

İngilizce Vaccine: How the Breakthroug of a Generation Fought Covid-19’ (Bir nesilde çığır açanlar, Covid-19 ile nasıl savaştı), Almanca adıyla ‘Projekt Lightspeed. Der Weg zum BioNTech-Impfstoff – und Medizin von morgen’ (Proje Işık hızı. BioNTech aşısına giden yol ve geleceğin ilacı) adını taşıyan kitap 14 Eylül’de raflardaki yerini alacak. Kitabın Türkçeye çevrilmesi de bekleniyor.

Almanya’daki önde gelen yayınevlerinden olan Rowohlt Verlag tarafından çıkarılacak olan kitap aşının nasıl geliştirildiğini ve piyasa sürüldüğüne dair pek çok merak edilen konuyu açıklığa kavuşturuyor. Uğur Şahin ve Özel Türeci tarafından yapılan röportajlar içeren kitap kişisel yaşamlarına da odaklanıyor.

150 saati aşkın yapılan röportaj sonucunda oluşan kitapta aynı zamanda Biontech’in tarihi de yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.