Haber

PEN ayın kitabı olarak “Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Edebiyatı”nı seçti

PEN Yazarlar Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yayınları tarafından yayımlanan 'Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Edebiyatı' kitabı için bir mesaj yayınladı.

PEN Yazarlar Derneği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yayınları tarafından yayımlanan ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Edebiyatı’ kitabı için bir mesaj yayınladı.

PEN, ‘Edebiyatımız 100. Yılında daha da güzel!’ başlığıyla yayınladığı mesajında, kitabın yazarını kutlarken aynı zamanda eserin “Müfredat amaçlı da kullanılmaya uygun” olduğunu belirtti.

“Cumhuriyet’imizin 100. Yılında edebiyatımızın güzelliğine güzellik katan kitaplar yayımlanıyor. Bunların en kapsamlısı da nesnelliği, farklı görüşlere, yazınsal anlayışlara yer veren yazılarıyla Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Edebiyatı kitabı. İBB yayını olan kitabı şair ve yazar Ahmet Bozkurt hazırlamış. Son yıllarda birbirinden değerli yapıtlar yayımlayan İBB ve yayın yönetmeni Ahmet Bozkurt’u kutluyor, devamını diliyoruz. Romandan öyküye, şiirden gündelik yaşamda edebiyata yer veren yazılarıyla hem okumalık hem saklamalık kitap, müfredat amaçlı da kullanılmaya uygun. Bu çok amaçlı, çok faydalı, çok yazarlı kitabı, ikinci yüzyılda demokrasi şölenine katkıda bulunacağı inancıyla, bu güzel baharda ayın kitabı olarak seçtiğimizi mutlulukla duyururuz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu