Varlık Mayıs Ayı Sayısı Raflarda

Sıradaki içerik:

Varlık Mayıs Ayı Sayısı Raflarda

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Philip Roth Biyografisi Raflardan Çekildi

30 Nisan 2021 06:25

Amerikan ve dünya yazının en önemli yazarlarından birisi olan Philip Roth hakkında yazılan biyografi, yazarının cinsel taciz ile suçlanması karşısında raflardan çekildi. Yayınevinden yazar hakkında başka bir yayınevi ile çalışabilir açıklaması geldi.

Cinsel Taciz ile Suçlandı

Philip Roth: The Biography kitabının yazarı Blake Bailey cinsel taciz suçlaması ile karşılaştı. Ünlü biyografi yazarının çalıştığı WW Norton and Company yayınevi ise yazar ile ilişkilerinin kesildiğini belirtti. 2014 yılından beri yazarın kitaplarını yayımlayan yayınevi bu kararı cinsel taciz iddiaları yüzünden aldı. Uzun zamandır ilgiyle takip edilen ve çok satarlar arasında yer alan Philip Roth: The Biography kitabı da böylece raflardan çekilmiş oldu.

Öne sürülen iddialara göre 1990’larda bir okulda sekizinci sınıflara İngilizce öğretmenliği yapmakta olan Bailey, öğrencilerine yönelik uygunsuz davranışlarla bulunmuş. Hatta iddialara göre bazı öğrencileri ile cinsel ilişkiye de girmiş. İki eski öğrencisi tarafından yöneltilen suçlamalara Bailey henüz yanıt vermedi. 2018 yılında da bir kadın Bailey’in kendisine tecavüz ettiğini öne sürmüştü.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.