Kitap

Pişirmeye Var mısın?

Better Call Saul, 15 Ağustos 2022 tarihli son bölümü ile Breaking Bad evrenini tamamladı. Gerek BB gerekse de BCS olsun uzun yıllar boyunca izleyicilerine unutulmaz anlar yaşattı. Ensley F. Guffey ve K. Dale Koontz tarafından hazırlanan ve gözden kaçan bir kitap olan Pişirmeye Var mısın? ise bu evrene dair gözden kaçanları fark etmek ve evreni daha iyi şekilde anlamak isteyenler için ideal bir rehber oluşturuyor.

Breaking Bad Evrenini Anlamak

Ensley F. Guffey ve K. Dale Koontz tarafından yazılan ve dilimize Epsilon Yayınevi tarafından kazandırılan kitap, Better Call Saul öncesinde yazıldığı için bu diziye sonradan eklenmiş karakterleri içermiyor. Ancak BB’de yer alan tüm karakterleri, detayları ve bölümde asıl vurgulanmak isteyen noktaları başarı ile gözler önüne seriyor.

Sadece bölümlerin analizi ile ilgili değil, BB’nin nasıl ortaya çıktığını, çekim tekniklerinin neler olduğunu, karakterlerin kullandıkları araçların onların kişilik özellikleri hakkında nasıl bilgi verdiğini detaylı şekilde aktarıyor.

Breaking Bad’i bu kadar başarılı kılan aslında tüm karakterlerin bir alt öyküsünün olması ve bu öykünün de başarılı şekilde izleyiciye aktarılması. Her ne kadar Walter White ön planda tutuluyor olsa da dizi sadece White’a indirgenmeyecek kadar derinlik taşıyor. Bunun bir örneği olarak da spin-off’u Better Call Saul gösterilebilir.

Kitap, başlıklar halinde meraklıların diziyi ve kurduğu evreni bir nebze daha iyi anlamasını sağlarken aslında BB yaratıcılarının da ne kadar dikkatli ve özenli çalıştıklarını göstererek yapımın sanatsal kısmına da ışık tutuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.