Kültür

Queen’in müzik hakları 1 milyar sterline alıcı buldu

Dünyaca ünlü rock grubu Queen’in solisti Freddie Mercury’nin efsane şarkıları, tarihi bir anlaşma ile 1 milyar sterline Sony Music’e satıldı.

Grubun unutulmaz şarkıları arasında “Another One Bites the Dust”, “Bohemian Rhapsody” ve “Radio Ga Ga” gibi hitler yer alıyor. Sony Music, Queen’in müzik kataloğunu satın alarak büyük bir rekora imza attı.

Müzik kataloğu, Queen’in efsanevi şarkılarının yanı sıra diğer bazı hakları da içeriyor ve heyecan verici yatırım fırsatları sunuyor. Grubun kurucu üyeleri Brian May ve Roger Taylor, canlı performans gelirlerini almaya devam edecekler. Queen’in enerjisi ve müziği, yıllarca ilham vermeye devam edecek gibi görünüyor.

Bu satış, geçtiğimiz aylarda Michael Jackson’ın müzik kataloğunun satışından sonra gelirken, müzik endüstrisinde büyük bir değişim yaşanıyor. Queen’in müzik mirası, Sony ile yapılan anlaşma ile yeni bir döneme giriş yapıyor. Queen hayranları ve müzikseverler, bu anlaşmayı heyecanla bekliyor ve grupun efsanevi şarkılarını daha da geniş kitlelere ulaştırmayı umuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.