“Türk” Edebiyatı ve “Türkçe” Edebiyat Tartışması Büyüyor

Sıradaki içerik:

“Türk” Edebiyatı ve “Türkçe” Edebiyat Tartışması Büyüyor

e
 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rami Kütüphanesi Açıldı, Rami Kütüphanesi Nerede?

14 Ocak 2023 08:28

51 bin metrekarelik peyzaj alanı ve 4 bin 200 kişilik oturma kapasitesine sahip Rami Kütüphanesi açıldı.  Rami Kütüphanesi Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan’ın ifadelerinden satırbaşları şöyle:

“Bu abide eseri İstanbul’un en büyük kütüphanesi olarak yürüttüğümüz çalışmalar nihayet bitti. Sadece bir kütüphane değil pek çok faaliyetin de yapılabileceği bir kültür merkezi olarak planladık. Buradaki kütüphanemiz günün 24 saati kitapseverlere hizmet verecektir. Kullanım alanı 36 bin metrekareyi geçen diğer ilaveleriyle yaklaşık 110 bin metrekarelik bir alanda şu andaki yapıya kavuşmuş bulunuyor. Kütüphanemizde 2 milyonu aşkın ve 4 bin 200 kişilik kapasiteyle hizmete başlamasından memnuniyet duyuyorum.

Kitap sayımız zaman içinde daha da artacak. Atatürk İhtisas Kütüphanesi de 25 bin ciltlik külliyatı ile önemli ihtiyacı karşılayacaktır. Yazma Eserler Kütüphanesi buraya ayrı bir derinlik katacaktır. Dijital kaynaklar da burada meraklılarıyla buluşacaktır.”

Rami Kütüphanesi Nerede?

İstanbul, Eyüpsultan ilçesinde bulunan kütüphaneye toplu taşıma araçları, şahsi araç veya yürüyüş ile ulaşmak mümkün. Kütüphane 24 saat hizmet veriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.