Haber

Rize Kitap Fuarı kitapseverleri ağırlıyor

Fuarın tanıtımı için Rize Belediyesi Meydan Sosyal Tesisi’nde düzenlenen toplantıya Vali İhsan Selim Baydaş, Belediye Başkanı Rahmi Metin ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Baydaş, kitap fuarının şehrin kültür ve sosyal hayatına katkı sağlayacağını belirterek, şehirler için kitap fuarlarının önemine vurgu yaptı. Baydaş, fuarın güzel bir organizasyon olacağını ve şehrin kültür ve sosyal hayatına önemli bir katkı sunacağını ifade etti. Ayrıca, fuarın geleneksel hale getirilmesi için çalışmalar yapılacağını dile getirdi.

Belediye Başkanı Rahmi Metin ise fuarın gerçekleşeceği bin metrekarelik alanda yazarların okuyucularla buluşacağını belirterek, 10 gün boyunca sürecek fuarın bir kültür şöleni olacağını söyledi. Her gün söyleşiler ve imza günlerinin düzenleneceğini aktaran Metin, gençlerin bölgenin ve şehrin problemlerini çözebilecekleri inancını vurguladı. Ayrıca, fuara katılan ve kitap okuma alışkanlığı olan gençlere 500 lira değerinde hediye çeki verileceğini belirtti.

Fuarın açılışı 23 Şubat Cuma günü gerçekleştirilecek ve ziyaret saatleri 10.00-20.00 olarak belirlendi. Bu etkinlik, bölge halkı ve kitapseverler için önemli bir kültürel etkinlik olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu