Haber

Robert Frost’un Şiiri Açık Arttırmaya Çıkıyor

20’nci yüzyılın en önemli şairleri arasında yer alan Robert Frost’un el yazmaları açık arttırmaya çıkıyor. 1940 yılında yazılmış olan Stopping by Woods on a Snowy Evening şiirinin el yazması için teklifler 28 Nisan’a kadar devam edecek.

Frost İmzalı Önemli Şiirlerden Birisi

Söz konusu el yazması türünün tek örneği olması da özellikle Robert Frost hayranları için önemli bir eser olarak öne çıkıyor. Eserlerinde var oluşu, yalnızlığı ve melankoliyi en derin şekilde işleyen Frost, bu şiirinde de önemli bir anlatı dünyası kurmayı başarıyor.

1940 yılına tarihlenen el yazmasının sonunda aynı zamanda “Miss Parson’a” ifadesi de yer alıyor. Henüz araştırmacılar bu ithaf edilen ismin kim olduğunu bulamamış olsalar da Frost’un öğretmenlerinden birisi olduğunu düşünüyorlar.

Kopyayı ele geçiren David Lowenherz’e göre bu kopyadan sadece 4 tane olduğu ve bir tanesinin açık arttırmaya çıkarıldığını belirtti. Şimdiye kadar Frost’un el yazması şiirine gelen en yüksek teklif 12,500 dolar oldu. Bunun ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyiciyi Kapatmalısınız

Yayınlarımızı sürdürmemiz için reklam engelleyicilere izin veremiyoruz. Reklam engelleyicinizi kapatarak sitemize devam edebilirsiniz.