Haber

Sadık Uygun Yayınları Çocuk Roman Ödülleri belli oldu

Sadık Uygun Yayınları tarafından Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen Çocuk Yazını Roman Yarışması sonuçları açıklandı.

Türkiye’nin dört bir yanından 68 yazarın katıldığı yarışma, çocuk ve gençlik edebiyatına katkıda bulunmayı ve bu alandaki eserleri teşvik etmeyi hedefliyor. Yarışma, 22 farklı ilden gelen başvurularla çocuk yazınının zenginliğini ve çeşitliliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Yarışmanın Seçici Kurulu, Çiğdem Sezer, Emek Yurdakul, Esra Seçil Uygun, Eşref Karadağ, Mavisel Yener, Ömer Açık ve Prof. Dr. Sedat Sever’den oluşuyor. Bu kurul, finale kalan 20 dosyayı titizlikle değerlendirdi ve kazananları belirledi.

Birincilik ödülü, Antalya’dan başvuran Filiz Gündoğan’ın “Karahindibalar ve Fısıldanan Dilekler” isimli eseriyle sahibini bulurken, İstanbul’dan Deniz Alev Suer “Ay Işığı Ekspresi” ile ikinci, Yasemin Yılmaz Yüksek ise “Çok Bilir Ne Söyler Tiyatrosu” ile üçüncü oldu. Ayrıca yedi eser daha yayınlanmaya değer bulundu.

Sadık Uygun Yayınları’nın, İzmir Alsancak’ta bulunan yeni Kültür Merkezi’nde 11 Mayıs 2024 tarihinde düzenlenecek “Edebiyat Şöleni”nde ödüller sahiplerine takdim edilecek. Yayınevi Genel Müdürü Özgür Uygun Aydın, yarışmaya yoğun ilgi gösteren herkese teşekkürlerini ileterek, Sadık Uygun’un “Başka bir eğitim, başka bir dünya mümkün” düsturuyla yola çıktıklarını ve çocuklar ile gençler için nitelikli yazınsal yapıtlar üretmeyi amaçladıklarını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu